KONST / Litografier / Litografi 14023211
nr 1402 3211
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 8/21. Motivet: 25x18cm, yttermått inklusive ram: 41x31cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 7 juni 2021
kl 20:15:52
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén